Witaj na iStaszow.pl. Dziś są imieniny: Arety, Marty, Marcina. Zaloguj | Zarejestruj się
Wybierz gminę
Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Stambułki rozdane

Miejscowość: Staszów,   Data dodania: 2013-02-24 10:07:47,  
Tagi: Staszów, Stambułki, nagrody, firmy, powiat, uczniowie

Najnowsze aktualności

Po raz szesnasty Izba Gospodarcza przyznała w Staszowie Stambułki. Nagrody dla najlepszych firm z powiatu staszowskiego przyznano w pięciu kategoriach, między innymi za wkład w rozwój miasta. Nagrody otrzymali także laureaci konkursu wiedzy organizowanych przez Staszowską Izbę Gospodarczą, wręczono także stypendia „Arystoteles” dla najlepszych uczniów z powiatu.
 

W Staszowie, 23 lutego wręczone zostały nagrody dla najlepszych firm z terenu miasta i okolic. Staszowskie Stambułki przyznawane są przez Staszowską Izbę Gospodarczą w pięciu kategoriach. Nagrody dla najlepszych firm w powiecie przyznane zostały po raz szesnasty. -Chcemy w ten sposób dostrzec i docenić firmy, które pomimo trudności potrafią  osiągać  znaczące sukcesy- mówi prezes Staszowskiej Izby Gospodarczej, Jerzy Kwiecień.

Pierwsza kategoria honoruje  firmy mające największy wpływ na rozwój gospodarczy powiatu. Stambułki otrzymało Nadleśnictwo Staszów i Huta Szkła Gospodarczego. -W dążeniu do sukcesu  potrzebna jest ciężka praca i operatywność- mówił podczas uroczystości wręczenia Stambułek, prezes huty Tadeusz Wrześniak. -Jeżeli trzeba zdobywać nowe rynku zbytu, zabiegać o nie,  promować nasze produkty, to po prostu wyjeżdżam i robię to – dodawał. Podczas uroczystości Tadeusz Wrześniak otrzymał także złoty medal za długoletnią służbę, przyznany przez Prezydenta  RP.

W drugiej kategorii Stambułkę dla firmy, która osiągnęła znaczny postęp w swoim rozwoju nagrodzono trzy firmy, w tym Staszowskie Centrum Medyczne w Koniemłotach prowadzące  zakład opiekuńczo- leczniczy dla osób  starszych i niepełnosprawnych.  Obecnie placówka posiada 85 miejsc. Wszystko dzięki unijnej dotacji, która pomogła rozbudować placówkę. - Rozwój spółki to zasługa całego zespołu pracowników- zaznacza dyrektor centrum Stanisław Płatek .

W sumie, w tym roku przyznano 13  Stambułek. -Wśród podmiotów gospodarczych  działających  w gminie są  rozmaite branże, sporo z nich związana jest z budownictwem.  Miniony rok przyniósł wyraźne zahamowanie rozwoju firm, część  z nich znacznie ograniczyło działalność, co należy wiązać ze zubożeniem społeczeństwa- zaznacza Kwiecień, prezes Staszowskiej Izby Gospodarczej.

Bożentyna Pałka- Koruba, wojewoda świętokrzyski, podczas wręczania statuetek zwróciła uwagę, że nagrody te dopingują do dalszej, wytrwałej pracy. Zauważyła także, że Staszowskie Stambułki mają  swoją wieloletnią tradycję i dobrze się sprawdzają w działalności Staszowskiej Izby Gospodarczej.

Nazwa staszowskich nagród gospodarczych pochodzi od stambułek, czyli charakterystycznych fajek wytwarzanych w XVIII i XIX wieku w Staszowie. Były one najpopularniejszym wyrobem miejscowych rzemieślników.

Co roku podczas rozdania Staszowskich Stambułek nagradzani są również uczniowie, laureaci konkursów wiedzy organizowanych przez Staszowską Izbę Gospodarczą. W tym roku 18 uczniów szkół  gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych otrzymało również stypendia  „Arystoteles” w wysokości od 400 do 1 600 złotych.

 

Źródło: www.radio.kielce.pl

Oceń:

Komentarze:

  • Brak komentarzy, dodaj pierwszy komentarz!
Dodaj komentarzWynik: siedem + 5


Aby w pelni korzystac z portalu, zaloguj się !
Przeczytaj więcej - Aktualności gmina Staszów
Shoutbox

Darmowy biuletyn istaszow.pl

  • Najnowsze wiadomości z powiatu prosto na Twojego maila
  • Promocje i okazje lokalnych sklepów i firm usługowych
  • Opcjonalnie otrzymasz oferty pracy

Zapisz się teraz za DARMO!

Imię:
*
Email:
*
Akceptuje regulamin