Witaj na iStaszow.pl. Dziś są imieniny: Iwony, Noemi, Szymona. Zaloguj | Zarejestruj się
Wybierz gminę
Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Rondo gotowe, asfalt już popękany

Miejscowość: Staszów,   Data dodania: 2012-09-25 17:51:21,  
Tagi: Staszów, rondo, budowa, asfalt

Najnowsze aktualności

Rondo u zbiegu ulic Kolejowej, Targowej i Obwodnicy Południowej już cieszy kierowców, którzy do tej pory mieli bardzo duży problem z włączeniem się do ruchu. Radość mąci popękany asfalt, który drogowcy muszą usunąć przed położeniem ostatniej warstwy.

Odcinek drogi wojewódzkiej Chmielnik - Osiek, przebiegający przez Staszów jest jednym z najruchliwszych szlaków komunikacyjnych na terenie miasta. Aby stał się bezpieczniejszy w miejscu zbiegu ulic Kolejowej, Targowej i Obwodnicy Południowej wybudowano rondo. Obiekt jest już prawie gotowy. Prace nad rondem zaczęły się pod koniec lipca, całkowicie przejezdne ma być w październiku.

Wybudowane rondo będzie dość płaskie. Nie będzie miało usypanej wysoko wysepki. Otaczać je będzie pierścień wykonany z kostki granitowej. Na środku zostanie posiana trawa. W dokończeniu budowy przeszkadza na razie słup oświetleniowy, który jest pozostałość po starym skrzyżowaniu. Drogowcy nie będą go wymieniać na nowy, tylko zostanie przeniesiony. - Słup oświetleniowy, który na razie mieści się na obwodzie obiektu zostanie przeniesiony w centralny punkt ronda – tłumaczy Maciej Grzeszczak.

- Do końca września wokół ronda powinno pojawić się oznakowanie poziome i pionowe. Chcemy żeby do tego czasu odcinek był już całkowicie przejezdny - mówi Maciej Grzeszczak, który z ramienia Świętokrzyskiego Zarządu Dróg Wojewódzkich odpowiada za przebieg inwestycji. Miejmy nadzieję, że zanim to nastąpi drogowcy usuną popękane fragmenty nawierzchni, które pojawiły się miedzy innymi na wjeździe na rondo od strony ulicy Targowej. Wtedy spokojnie będą mogli położyć ostatnią warstwę asfaltu i namalować znaki poziome.

Dzięki budowie ronda jedno z najniebezpieczniejszych skrzyżowań w Staszowie stanie się bezpieczniejsze. Kierowcy także będą mieli ułatwione zadanie. Był na skrzyżowaniu okropny ruch, szczególnie w poniedziałki, dni targowe. Kierujący pojazdami od strony Połańca, czy też ulicy Kolejowej mieli duży problem z włączeniem się do ruchu. Bardzo często dochodziło do kolizji spowodowanych zazwyczaj wymuszaniem pierwszeństwa. Rondo ma to zmienić. Miejmy nadzieję, że także zmieniona nawierzchnia na trasie Chmielnik – Osiek zmieni swój wygląd. Do tej pory przypominała bowiem, szwajcarski ser pełen dziur.
 

Źródło: www.echodnia.eu

Oceń:

Komentarze:

  • Brak komentarzy, dodaj pierwszy komentarz!
Dodaj komentarzWynik: siedem + 6


Aby w pelni korzystac z portalu, zaloguj się !
Przeczytaj więcej - Aktualności gmina Staszów
Shoutbox

Darmowy biuletyn istaszow.pl

  • Najnowsze wiadomości z powiatu prosto na Twojego maila
  • Promocje i okazje lokalnych sklepów i firm usługowych
  • Opcjonalnie otrzymasz oferty pracy

Zapisz się teraz za DARMO!

Imię:
*
Email:
*
Akceptuje regulamin