Witaj na iStaszow.pl. Dziś są imieniny: Iwony, Noemi, Szymona. Zaloguj | Zarejestruj się
Wybierz gminę
Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Prywatyzacja Siarkopolu weszła w kolejny etap

Miejscowość: Staszów,   Data dodania: 2012-10-07 13:48:11,  
Tagi: Stasżów, Grzybów, Siarkopol, prywatyzacja

Najnowsze aktualności

Związkowcy z Siarkopolu są zadowoleni z ostatnich rozmów z Ministerstwem Skarbu Państwa. Trzy firmy zainteresowane zakupem akcji badają sytuację finansową spółki. Wiążące oferty sprzedaży mają być znane w listopadzie

Ministerstwo Skarbu Państwa wystawiło na sprzedaż 85 procent akcji Kopalni i Zakładów Chemicznych Siarki „Siarkopol” w Grzybowie. Trzy firmy zainteresowane ich zakupem rozpoczęły badanie sytuacji finansowej spółki. Będzie to podstawą ofert, które przedstawią ministerstwu. Zainteresowani nabyciem „Siarkopolu” są: spółka Core Minerals Private Limited z siedzibą w Jersey, Kopalnia Granitu "Kamienna Góra" oraz Zakłady Azotowe w Tarnowie.

Potencjalny nabywca zastanie wskazany przez ministerstwo spośród trzech firm. Wiążące oferty sprzedaży mają być znane w listopadzie, informuje szef „Solidarności” w „Siarkopolu” Andrzej Czeczot. Podczas ostatnich rozmów z wiceministrem skarbu Tomaszem Lenkiewiczem przedstawiciele załogi „Siarkopolu” otrzymali zapewnienie, że przygotowana została  nowa  wyceny spółki, o którą zabiegali związkowcy. Uważali oni, że wcześniejsza, nie uwzględniła zakończonych inwestycji o wartości ponad 120 mln zł. Dodatkowo wiceminister zapewnił ich, że przed ostatecznym wyborem potencjalnego inwestora będą mogli porozmawiać z przedstawicielami Skarbu Państwa o procesie prywatyzacji spółki. Przede wszystkim o pakiecie socjalnym.

85 procent akcji „Siarkopolu” zostało wystawione na sprzedaż przez Ministerstwo Skarbu Państwa. 15 procent, które zostanie zgodnie z ustawą o komercjalizacji i prywatyzacji, trafi nieodpłatnie do pracowników "Siarkopolu". Załoga spółki w roli inwestora najchętniej widziałaby tarnowską spółkę, gdyż Zakłady Azotowe są dobrą, kontrolowaną przez Skarb Państwa spółką branżową.

Kopalnia i Zakłady Chemicznych Siarki „Siarkopol” w Grzybowie zatrudnia ponad 700 osób. Specjalizuje się w wydobyciu siarki metodą podziemnego wytopu. 75 procent produkcji spółki z Grzybowa trafia na eksport. Siarkę kupują między innymi w Maroku, Rosji, Hiszpanii, Brazylii i Zjednoczonych Emiratach Arabskich.
 

 

Źródło: www.radio.kielce.pl

Oceń:

Komentarze:

  • Dodano: 2012-10-19 19:43:09, przez anonim.
    Niech ręka Boska broni,zeby tę spólkę kupili Hochle czyli "Kamienna Góra". Już kupili KOSD .SA Kielcei marnotrawię tę firmę , ludzi poniewierają, normalnie szok.!
Dodaj komentarzWynik: siedem + 1


Aby w pelni korzystac z portalu, zaloguj się !
Przeczytaj więcej - Aktualności gmina Staszów
Shoutbox

Darmowy biuletyn istaszow.pl

  • Najnowsze wiadomości z powiatu prosto na Twojego maila
  • Promocje i okazje lokalnych sklepów i firm usługowych
  • Opcjonalnie otrzymasz oferty pracy

Zapisz się teraz za DARMO!

Imię:
*
Email:
*
Akceptuje regulamin