Witaj na iStaszow.pl. Dziś są imieniny: Ewarysta, Lucyny, Lutosławy. Zaloguj | Zarejestruj się
Wybierz gminę
Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Projekt Szansa na aktywną przyszłość

Miejscowość: Staszów,   Data dodania: 2013-10-25 09:05:11,  
Tagi: CIS, edukacja, Staszów

Najnowsze aktualności

Od 1 kwietnia 2012 r. do 30 kwietnia 2014 r. Centrum Integracji Społecznej w Staszowie realizuje projekt pn. „Szansa na aktywną przyszłość” w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

Projekt jest skierowany głównie do osób długotrwale bezrobotnych, zamieszkałych na terenie Miasta i Gminy Staszów. Do końca września br. wsparciem objęto 79 osób (w tym: 12 Mężczyzn i 67 Kobiet). Docelowo planuje się objęcie wsparciem 85 osób, w tym 73 Kobiety. Udzielone w ramach projektu wsparcie ma na celu: naukę planowania życia i zaspokajania potrzeb własnym staraniem, jak również naukę zawodu.

 

Zajęcia z reintegracji społecznej prowadzone są między innymi przez psychologa, doradcę zawodowego, prawnika, pracownika socjalnego i odbywają się w 4 warsztatach zawodowych tj.: krawieckim, ogrodniczo - porządkowym, opieki nad dzieckiem, opieki nad osobą starszą, chorą i niepełnosprawną.

Zajęcia edukacyjne mają na celu nabycie przez uczestników projektu konkretnych umiejętności zawodowych oraz umiejętności skutecznego i efektywnego poruszania się po rynku pracy. Uczestnicy projektu pod nadzorem instruktorów i specjalistów reintegracji zawodowej oraz opiekunów zakładów pracy odbywają zajęcia praktyczne u pracodawców tj.: Ośrodek Pomocy Społecznej, Przedszkole Nr 3, 4, 8 oraz Ośrodek Sportu i Rekreacji w Staszowie.

W warsztacie ogrodniczo - porządkowym uczestnicy projektu wysadzili na terenach rekreacyjnych Zalewu nad Czarną oraz na innych terenach zielonych stanowiących własność Gminy 163 szt. sadzonek drzewek i krzewów ozdobnych. Dizęki takim praktycznym zajęciom nie tylko zwiększyły się umiejętności zawodowe uczestników, ale także poprawiła się estetyka miasta.

Oprócz umiejętności zawodowych zdobytych w jednym z czterech wyżej wymienionych warsztatów, 12 uczestniczek projektu miało także szanse zdobyć dodatkowe kwalifikacje zawodowe niezbędne w zawodzie sprzedawcy.

W ramach projektu prowadzone są także działania o charakterze integracyjnym w celu wyrównania szans pomiędzy osobami zagrożonymi wykluczeniem społecznym a osobami nie podlegającymi wykluczeniu. Do tej pory odbyły się:

- w kwietniu br. wycieczka do teatru w Krakowie, połączona z elementami edukacyjnymi związanymi z poznaniem historii Miasta Krakowa,

- we wrześniu br. wycieczka do Poronina, podczas której uczestnicy projektu mieli możliwość wyjść szlakiem pod Czarny Staw Gąsienicowy, Rusinową Polanę, zdobyć Gęsią Szyję (1489 m.n.p.m.), a także zwiedzić Sanktuarium Matki Bożej Królowej Tatr na Wiktorówkach.

 

W marcu 2014 r. zostanie zorganizowany kolejny kurs sprzedawcy połączony z obsługą kas fiskalnych oraz wyjazd integracyjny do teatru.

 

Według stanu na koniec września br. spośród 48 osób, które zakończyły uczestnictwo w projekcie, ok. 23% podjęło zatrudnienie. Wartość dofinansowania projektu ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego wynosi 738 446,00 zł, wkład własny nie był wymagany.

 

Źródło: www.staszow.pl

Oceń:

Komentarze:

  • Brak komentarzy, dodaj pierwszy komentarz!
Dodaj komentarzWynik: siedem + 6


Aby w pelni korzystac z portalu, zaloguj się !
Przeczytaj więcej - Aktualności gmina Staszów
Shoutbox

Darmowy biuletyn istaszow.pl

  • Najnowsze wiadomości z powiatu prosto na Twojego maila
  • Promocje i okazje lokalnych sklepów i firm usługowych
  • Opcjonalnie otrzymasz oferty pracy

Zapisz się teraz za DARMO!

Imię:
*
Email:
*
Akceptuje regulamin