Witaj na iStaszow.pl. Dziś są imieniny: Edwarda, Marleny, Seweryna. Zaloguj | Zarejestruj się
Wybierz gminę
Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Kontrole w ARiMR w Staszowie

Miejscowość: Staszów,   Data dodania: 2012-03-24 18:26:19,  
Tagi: ARiMR, Staszów, kontrola, odwołanie,

Najnowsze aktualności

W placówce Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Staszowie trwa kontrola. Wtorkowe odwołanie Tadeusza Dywana z funkcji kierownika tej instytucji było tylko początkiem afery. Na wyniki pracy kontrolerów czeka prokuratura.

Kontrolerzy sprawdzają czy działalność placówki w 2011 roku była zgodna z prawem. Postępowanie wyjaśniające dotyczy dwóch pracowników ARiMR w Staszowie. Ich dane nie są ujawnianie. Prawdopodobnie chodzi o nienależne wypłaty środków finansowych prowadzone przez placówkę. Na wyniki ustaleń kontrolerów czeka prokuratura w Staszowie.

Tadeusz Dywan stracił swoje stanowisko we wtorek. Ze stanowiska kierownika placówki Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Staszowie odwołała go Magdalena Kędzierska - dyrektor ARiMR w Kielcach. Jak wyjaśniała - Powodem tej decyzji jest szeroka utrata zaufania. Kędzierska nie podała wtedy żadnych konkretnych powodów podjęcia takiej decyzji. Nie chciała także ujawniać szczegółów odwołania.

– Nie mogę nic więcej powiedzieć, poza tym, że otrzymaliśmy skargę, o nieprawidłowościach, do jakich dochodziło w staszowskiej. Zarządzono postępowanie sprawdzające. Jego wyniki ujawniły kolejne nieprawidłowości, dlatego kierownik Tadeusz Dywan został odwołany. Postępowania sprawdzające placówkę w Staszowie są w toku – tłumaczy Magdalena Kędzierska- dyrektor ARiMR w Kielcach. Odwołany kierownik także nie chciał komentować całej sprawy.

Biuro prasowe centrali Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Warszawie potwierdza, że postępowanie kontrolne prowadzone jest wobec dwóch pracowników ze Staszowa.  - Prowadzone postępowania dotyczą wyjaśnienia, czy wypłaty środków finansowych były realizowane zgodnie z prawem. Centrala ARiMR zasłania się jednak Ustawą o Ochronie Danych Osobowych i nie chce ujawnić, o jakie osoby chodzi. -Możemy jedynie potwierdzić, że w stosunku do dwóch osób z Biura Powiatowego w Staszowie ARiMR prowadzi czynności kontrolne w zakresie wykonywania przez nich obowiązków służbowych – wyjaśnia pismo Departamentu Komunikacji Społecznej ARiMR w Warszawie.

Do połowy kwietnia kontrolerzy będą sprawdzać działania staszowskiej placówki ARiMR w 2011 roku. Wcześniej także pojawiały się skargi. – Otrzymywaliśmy różnego rodzaju pisma, które dotyczyły biura w Staszowie - mówi Magdalena Kędzierska. Część z nich się potwierdziła, część nie. Poprzednie skargi były zupełnie innego typu, dotyczyły głównie relacji towarzyskich.

Niewykluczone, że kontrola w staszowskim ARiMR przyniesie kolejne zmiany personalne. Jeśli zarzuty ze skargi potwierdzą się, kolejne osoby stracą pracę. Na wyniki pracy kontrolerów czeka też Prokuratura Rejonowa w Staszowie, do której również dotarła skarga na biuro ARiMR w Staszowie.

Jak zaznacza Wiesław Nowak, szef Prokuratury Rejonowej w Staszowie – Nie prowadzimy w tej sprawie postępowania, ponieważ pismo, które otrzymaliśmy było anonimowe. Odesłaliśmy je do oddziału w Kielcach z wnioskiem o zbadanie zasadności zarzutów znajdujących się w tym piśmie. Na razie otrzymaliśmy pismo z prośbą o przedłużenie czasu na udzielenie informacji. Dalsze nasze działania są uzależnione od ustaleń agencji w Kielcach- dodaje.

Kierownikiem biura ARiMR w Staszowie w czwartek został Grzegorz Frejlichow. Był on dotychczas dyrektorem placówki powiatowej ARiMR w Ostrowcu Świętokrzyskim. Zwolnienie Tadeusz Dywana komentowane jest, jako część politycznej rozgrywki między Platformą Obywatelską a Polskim Stronnictwem Ludowym. Dyrektor ARiMR w Kielcach Magdalena Kędzierska jest członkiem PLS, natomiast odwołany kierownik placówki w Staszowie jest wiceszef koła PO w Połańcu.

Kędzierska stanowczo dementuje pogłoski o rzekomych rozgrywkach politycznych. W całej sprawie jest jednak kilka niewiadomych. Brak jasnych informacji dotyczących odwołania Tadeusz Dywana i zasłanianie się hasłem- szerokiej utraty zaufania- pozwala na domysły czy podstawy zwolnienia dotychczasowego kierownika ARiMR w Staszowie były wystarczające. Magdalena Kędzierska zaznacza – Postępowanie dopiero jest wdrożone. Myślę, że nawet kontrolujący jeszcze nie mogą nic powiedzieć w tej sprawie. Nie wiadomo jednak, na czym w czasie kontroli skupią swoją uwagę kontrolerzy pracujący w Staszowie.

Źródło: http://www.echodnia.eu

Oceń:

Komentarze:

  • Brak komentarzy, dodaj pierwszy komentarz!
Dodaj komentarzWynik: siedem + 3


Aby w pelni korzystac z portalu, zaloguj się !
Przeczytaj więcej - Aktualności gmina Staszów
Shoutbox

Darmowy biuletyn istaszow.pl

  • Najnowsze wiadomości z powiatu prosto na Twojego maila
  • Promocje i okazje lokalnych sklepów i firm usługowych
  • Opcjonalnie otrzymasz oferty pracy

Zapisz się teraz za DARMO!

Imię:
*
Email:
*
Akceptuje regulamin